top of page
IMG_1996.JPG

UZM. AILE DANIŞMANI MELIKE COŞKUN

 Aile Danışmanı

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Stajlarını Maltepe Belediyesinde gerçekleştirerek çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Düş Kütüphaneleri Sosyal Sorumluluk Projesi’nin yönetim kurulunda yer alarak Türkiye’nin bir çok dezavantajlı bölge okullarının kütüphaneye kavuşmasında aktif görev sergiledi. Aynı zamanda Düş Kütüphanelerinin yaygınlaşması amacıyla kurulan Toplumsal Artı platformunda başkan yardımcılığı da yapmaktadır.

2017 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Yüksek Lisans programına başladı. Tezinde, Cinsel Mitler ve Evlilik Doyumu İlişkisi konularına odaklandı.

Yıldız Teknik Üniversitesinden Öğrenci Koçluğu Eğitimi alarak özellikle sınav döneminde stres yaşayan, ders planlamada ve çalışmada zorlanan öğrencilere koçluk yapmaktadır. Aldığı Stres Yönetimi Eğitimi ile ailelere sınav döneminde nasıl ebeveyn olunması gerektiği hakkında koçluk yapmaktadır.

Çocuklarda Kullanılan Objektif Testler ve Çocuklarda Resim Analizleri Uygulayıcı Eğitimlerini aldı.

Bir çok psikolojik danışmanlık merkezinde Uzman Aile Danışmanlığı yapmaktadır. İlişkilerde iletişim konulu eğitimler vermektedir. Çocukların gelişim dönemleri ile ilgili ailelere eğitimler vermektedir. Aile Danışmanlığı Eğitimi programlarında eğitmenlik yapmaktadır.bottom of page